ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله

خرید کتاب|خرید اینترنتی کتاب

بانک کتاب ، خرید اینترنتی کتاب ، فروشگاه اینترنتی کتاب ، آژانس کتاب
معرفي به دوستان
نام شما :
نام دوست شما :
ايميل دوست شما :
ارسال


ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله


ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله

ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله انتشارات قلم چی

NAN از 10 (از 0 راي)
نویسنده : گروه مولفان ,
ناشر: قلم چی ,
تاریخ چاپ : 1396 ,
نوبت چاپ : اول ,
قطع کتاب : رحلی ,
نوع جلد : شومیز ,
تعداد صفحه :


قيمت:   تومان

بن تخفيف:
با خريد اين کالا 0 بن دريافت ميکنيد
وضعيت: موجود
وارد شويد معرفي به دوستان

ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله

  • "ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله"نوشته گروه مولفان،توسط انتشارات قلم چی منتشرشده است.
  • موضوع کتاب: کمک درسی، ریاضی

درباره کتاب ریاضی تیزهوشان به روش حل مسئله:

با توجه به تغییر رویه ی كیفیت و نوع سؤالات ریاضی تیزهوشان از سال 1393 و درك این مطلب كه در آزمون ورودی تیزهوشان مقطع هفتم، سؤالات ریاضی كاملاً مفهومی شده است، این نیاز احساس شد كه باید شیوه ی آموزش دانش آموزان دبستان و سرفصل های(منابع) آموزشی برای موفقیت در آزمون تیزهوشان تغییر یابد. 
تا قبل از سال 1393 طراحی سوالات تیزهوشان در مراكز هر استان به صورت جداگانه صورت می گرفـت. از سال 1393 طراحی سوالات تیزهوشان به صورت متمركز، در مركز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان كه برگزاركننده المپیادهای مختلف در ایران است، صورت می گیرد. 
در واقع به همین دلیل سؤالات تیزهوشان سه سال اخیر (93 ، 94 و 95) به سؤالات المپیاد نزدیک شده است. آموزش المپیاد در مقطع دبستان از سال 2000 میلادی در كشورهای مختلف جهان بهصورت فعال وجود داشته است، بنابراین در طی سال های اخیر منابع ارزشمند و مفیدی در بحث المپیاد دبستان گردآوری شده است كه در حال حاضر در منابع داخلی ما این كمبود احساس می شود. 
برای آموزش حل مسائل المپیاد (تیزهوشان) باید در ابتدا دانش آموزان با شیوه های مختلف حل مسایل المپیاد آشنا شوند. میتوان با آموزش تكنیک های مختلف، توانایی های بسیاری به دانش آموزان انتقال داد كه به كمک این توانایی ها حل سؤالات المپیاد برای آن ها راحت تر شود. 
جدا از خارج بودن مباحث تیزهوشان و المپیاد از كتاب درسی كه در اكثر سؤالات (درنگاه اول) در متن سؤال، برای مثال كلمات ناآشنای زیاد و یا توضیح كم وجود دارد كه باعث گم راهی دانش آموزان خواهد شد، باز هم برای حل این مسیله ها دانش آموزان عزیز باید سؤالات متنوع زیادی حل كنند (مهارت حل مساله) تا با سبک سؤالات آشنا شوند و تسلط بیشتری كسب كنند. 
در پایان فراموش نكنید كه هر چند اطلاعات و دانش ریاضی كتاب درسی دانش آموزان، مبنای حل سؤالات تیزهوشان (المپیاد) است، اما كافی نیست. برای موفقیت در این آزمون باید توانایی ها و مهارت های حل مسائل المپیاد (استدلال، تحلیل، ریشه یابی، خلاقیت، تفكر منطقی، طبقه بندی و سازماندهی مطالب و مباحث گوناگون، دقت، توانایی های اكتسابی مانند مسائل مربوط به هندسه فضایی و ...) را با مطالعه ی درست سؤالات مختلف المپیاد به دست آورد. پس باید قابلیت های خود را با آموزش های هدفمند و مناسب افزایش داد. 
پس فراموش نكنید، بهترین راه برای موفقیت در درس ریاضی (تیزهوشان)، آشنایی با مسائل ریاضی تیزهوشان (المپیاد) و تكنیک های مختلف حل مسائل المپیاد می باشد. بنابراین لازم است دانش آموزان تلاش كنند با حل این گونه مسائل توانایی های خود را افزایش دهند و با خیال
 

خرید کتاب , خرید اینترنتی کتاب

محصولات مشابه بالاي صفحه
مجموعه کتابهای ماجراهای من و درسام سال ششم خیلی سبز

جامع ششم خیلی سبز

قيمت : 39,000 تومان
فارسی ششم تیزهوشان

فارسی ششم تیزهوشان

قيمت : 24,000 تومان
دفتربرنامه ریزی به روش قلم‌چی

دفتربرنامه ریزی به روش قلم‌چی ویژه دبستان و متوسطه

قيمت : 9,500 تومان
جزوه طلایی تحلیلی هوش و استعداد ششم دبستان

جزوه طلایی تحلیلی هوش و استعداد ششم دبستان

قيمت : 35,000 تومان
ریاضی ۶ مفهومی کار

ریاضی ششم مفهومی کار

قيمت : 15,000 تومان
نام :
ايميل :
متن نظر :
ثبت نظر
امتياز کاربران بالاي صفحه

جهت ثبت امتياز وارد شويد